Mozilla için Popüler Eklentiler

Mozilla Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız eğer tarayıcınızı daha kullanışlı hale getirmek için eklentiler işinize yarayabilir. Kolay kullanıma sahip olan eklentiler ile birçok işlemi tek tıklama ile gerçekleştirebilirsiniz.

Reklamları engelleyebilir, çeviriler yapabilir, video ve müzik indirebilir ve daha birçok işlemi yapabilirsiniz.

İşte sizin için faydalı olabilecek 12 Mozilla eklentisi:

1. Adblock plus:

Adblock plus rahatsız edici reklamları engellemek için kullanılan bir eklentidir. Basit ve rahatsız etmeyen reklamları varsayılan olarak engellememiştir. Fakat yine de tüm reklamları devre dışı bırakmanızı sağlar. İstediğiniz sitelerde devre dışı kalmasını sağlayabilir ya da siteye reklam izni verebilirsiniz.
 

2. Capture & Print:

Bu eklenti ile bir web sayfasının alanını kolayca yazdırabilirsiniz.

3. Video DownloadHelper:

Bu eklenti web videolarını indirmenizi ve dönüştürmenizi sağlar. Ayrıca kullanımı da oldukça kolaydır.

4. Easy Screenshot:

Web sayfalarının ekran görüntüsünü yakalayarak bilgisayara kaydetmenizi sağlayan bir eklentidir. Görüntüyü varsayılan olarak masaüstüne kaydetmenizi sağlar.

5. Download YouTube Videos as MP4:

Youtube videolarının mp4 ve flv olarak indirmenizi sağlayan bir eklentidir. Eklenti youtube arayüzü ile bütünleşerek oynatıcının altına bir indirme düğmesi ekler.

6. YouTube mp3 downloader:

Youtube videolarının mp3 olarak indirmenizi sağlayan bir eklentidir. İndirme düğmesi üzerine tıklayarak yüksek kalitede bir mp3 dosyası indirebilirsiniz.

7. ColorZilla:

ColorZilla ile tarayıcınızın herhangi bir noktasından renk okuması yapabilir ve renk değerlerini hızlı bir şekilde başka bir programda kullanabilirsiniz. Görüntülediğiniz sayfayı büyütebilir ve sayfadaki iki nokta arasındaki mesafeleri ölçebilirsiniz.

8. TV-FOX – Watch TV Online:

Mozilla için TV eklentisi olan bu uygulama doğrudan tarayıcınız üzerinden TV izlemenizi sağlar. Ülkelere göre sıralanmış olan yayınları canlı olarak izleyebilirsiniz.

9. Private Tab:

Bildiğiniz gibi Mozilla gizli pencere açmamıza izin verir. Böylelikle yaptığınız işlemler geçmişe kayıt edilmez.  Aynı özelliği sekmeler için kullanmak istiyorsanız eğer bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

10. Font Finder:

Font Finder bir sayfadaki herhangi bir öğenin font bilgilerinin analiz edilmesini ve kopyalanmasını sağlar. Yeni düzenleri test etmek için satır içi değiştirmeler yapmasına olanak tanır. Bu eklenti tasarımcılar için oldukça kullanışlı olabilir.

11. Flagfox:

Bu eklenti web sitenin sunucusunun yerini gösteren bir ülke bayrağı görüntüler ve site güvenliği denetimleri, whois, çeviri gibi birçok araç sunar.

12. Search by Image for Google:

Bu eklentiyi kullanarak, web üzerindeki herhangi bir resim ile Google araması yapabilirsiniz. Eklenti webteki bir resmin üzerine sağ tıklayarak “Bu resimle Google’de arama yapın” seçeneği sunmaktadır.

Mozillanın eklenti indirme sitesi için tıklayın.

 

Görüntülenme Sayısı: 368

Mozilla için Popüler Eklentiler” için 2 yorum

 • 19 Şubat 2017 tarihinde, saat 06:23
  Permalink

  Paylaşımınız faydalı gerçekten. Nasıl daha önce denememişim dediğim eklentiler var.Bir mozilla kullanıcısı olarak bu eklentileri denemek istiyorum. Acaba bunu chrome için de yapabiliriz misiniz? Ya da tavsiye edebileceğiniz eklenti var mı ?

  Yanıtla
  • 19 Şubat 2017 tarihinde, saat 07:56
   Permalink

   Faydalı olabilmişizdir umarım. En kısa zamanda paylaşılacaktır. Daha fazla içerik için takipte kalın.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Scratch Nedir? Scratch ile Neler Yapılır?

Scratch programı çocuklara temel düzeyde programlama becerisi öğretmek için çok...

Kapat