Çocuklar için Sosyal Ağ: Lego Life

Lego tarafından ücretsiz olarak piyasaya sürülen Lego Life, 5-13 yaş arası çocuklar için daha güvenli bir ortamda hazırladıkları Legoları paylaşmalarını sağlıyor.

Lego life uygulaması güvenlikleri için kullanıcılarına rastgele isimler öneriyor ve bunlardan birini seçmenizi istiyor. Ayrıca sizi yansıtan küçük avatarlar da oluşturabilirsiniz.

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi başka hesapları takip etmenizi sağlıyor ve emoji kullanarak yorum yapmanıza imkan tanıyor. Kullanıcıların sohbet etmesi gibi bir durum da söz konusu değil.

Lego life ile tam bir deneyim istiyorsanız eğer, bir hesabınızın olması gerekiyor. Bunun için de ebeveynler mail adreslerini kullanarak hesap oluşturabilir.

Lego life’ın kullanım koşulları da oldukça basit. Kullanıcının uygun yaş aralığında olması gerekiyor. Gerçek kişilerin fotoğrafları paylaşılmamalı ve paylaşılan fotoğraflar lego ile ilgili olmalı. Son olarak diğer web sitelerine bağlantı verilmesi de istenmiyor.

Lego Life, iOS ve Android‘de ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak sadece ABD, Almanya, Avusturya, Birleşik Krallık, Danimarka, Fransa, Kanada ve İsviçre’den erişilebiliyor. Yani şuan için Türkiye'de bulunmuyor. Önümüzdeki dönemlerde ise diğer ülkeler tarafından da erişime açılması bekleniyor.

Görüntülenme Sayısı: 241

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Chrome 56: “Güvenli Değil” Uyarısı

Google tarayıcısının yeni sürümü Chrome 56 daha güvenli hale gelmek...

Kapat