Adil kullanım kotası ne zaman kalkıyor?

İnternet kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri internetin kotalı olarak sunulmasıdır. Gittiğiniz herhangi bir internet sağlayıcısında sınırsız internet adı altında adil kullanım kotası sınırlamasıyla karşılaşılır. Kotayı aştığınız takdirde hızınız düşürülmektedir. Hız ve kota arttıkça internet için ödenecek fiyatta artmaktadır. Gelişen ve değişen dünya da fatura ödemeden, alışverişe kadar her şey internet üzerinden yapılıyor. Evdeki bilgisayarlar, cep telefonları ve televizyonlar internete bağlanıyor. Bu durumda kota aşma sorunu kaçınılmaz oluyor.

Türkiye' de #2017BilişimYılı ilan edilmesi ile beklenen olumlu haberler gelmeye başladı. 7 Şubat Dünya İnternet Günü' nde düzenlenen  "Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı" na katılan Ulaştıma Bakanı Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştıma bakanı Arslan adil kullanım kotası kaldırma ile ilgili müjdeli haberi paylaştı. Alınan karar Mayıs ayında kademeli olarak uygulanmaya başlanacağı, gece kullanılan internet kotadan düşürülmeyeceğini belirtti. Adil kullanım kotası ne zaman kalkıyor sorusuna net cevap olarak 2018' in sonu diye yanıt verdi.
 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu' nun (BTK) konu ile ilgili paylaştığı görseli inceleyebilirsiniz.

Görüntülenme Sayısı: 154

Adil kullanım kotası ne zaman kalkıyor?” için bir yorum

  • 26 Mayıs 2017 tarihinde, saat 02:16
    Permalink

    Hergün kalkıyor diye hanerler yapılıyor ancak her nedense benim internetim gittikçe yavaşlıyor. Keşke hiç haberi yapılmasaydı 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Twitter’ın Onay Kodu Sorunu

Twitter hesabınıza giriş yapmakta çeşitli nedenlerden dolayı sorun yaşıyorsanız bu problemi...

Kapat