BTEx Canlı Yayın Eğitimleri

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği'nin çalışmalarıyla hazırlanan BTEx Canlı Yayın Eğitimleri devam ediyor. Her Pazartesi saat 20.00'da Doç. Dr. Selçuk Özdemir' in anlatımıyla çeşitli eğitimleri online olarak alabiliyoruz. Nihat Bal hocamızın da teknik desteği ile bizlere ulaşıyor.

Eğitimler sadece Bilişim öğretmenlerini değil, bütün öğretmenleri ilgilendiriyor diyebiliriz.  Teknolojiyi eğitime entegre etmenin adımlarını bu eğitimlerde görebilirsiniz. Bir matematik öğretmeni çokgenleri bu programlar aracılığıyla daha kalıcı öğretebilir. Ya da bir müzik öğretmeni notaları öğretirken klasik yöntemleri kullanmaktan kurtulabilir. Ayrıca alanında uzman kişilere soru sorma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Doç. Dr. Selçuk Özdemir ile Scratch, Tinkercad, App inventor ve Scratch for Arduino ile ilgili geçmiş eğitim videolarına youtube BTEx kanalından ulaşabilirsiniz. 

Doç. Dr. Selçuk Özdemir Kimdir?

BTExEvli ve iki çocuk babası olan Dr. Selçuk ÖZDEMİR, lisans eğitimi yıllarında başlamış olduğu eğitimde bilişim teknolojileri ile ilgili çalışmalarına 18 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Eğitim teknolojileri alanında özellikle eğitim yazılımı tasarlama ve geliştirme süreçleri üzerine yoğunlaşan Dr.Selçuk ÖZDEMİR, hem PC ortamında hem de web ortamında farklı teknolojiler kullanarak çeşitli yazılımların geliştirilmesinde aktif olarak yer almıştır. Son yıllarda, çocuklar için programlama, çocuklar için web tasarımı, çocuklar için 3D tasarım, çocuklar için robot tasarımı ve üretimi gibi yeni nesillerin bilişim teknolojilerini "üretim odaklı" kullanmasına yönelik ürün ve projeler geliştirmektedir.

Kaynak : 
http://w3.gazi.edu.tr/~sozdemir/
http://bte.org.tr/

Görüntülenme Sayısı: 331

BTEx Canlı Yayın Eğitimleri” için 2 yorum

 • 24 Mayıs 2017 tarihinde, saat 23:30
  Permalink

  Daha önce Selçuk hocanın web eğitimlerini izledim çok güzel anlatıyor kesinlikle tavsiye ederim.

  Yanıtla
  • 25 Mayıs 2017 tarihinde, saat 16:55
   Permalink

   Bilişim alanını ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini en güzel şekilde temsil ediyor. Takipteyiz biz de 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kart Eşleştirme Oyunu

Eşini bulma oyununu hepimiz oynamışızdır. Kartlar arasından aynı olan 2...

Kapat