En İyi 3 Ücretsiz Web Editörü

Web Tasarımı ve Programlama için en kullanışlı ve ücretsiz web editörleri derledik. Dreamweaver gibi bilgisayarınızda yer kaplayan, yavaşlatan programlar istemiyorsanız not defteri ile de gözlerinize yazık etmiş olursunuz. İşte bu noktada tavsiye ettiğimiz editörler epey işinize yarayacak. 

1. NotePad++

Programın kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Renkli arkaplan desteği ile hatalı kodları daha kolay yakalamanızı sağlar. Türkçe dil desteği ile kolaylık sunmaktadır. Windows ve diğer işletim sistemlerine uyumlu çalışıyor olması en çok tercih edilen editör olmasını sağlıyor. Kod yazarken kod bloklarını gruplayabilirsiniz. Otomatik kod tamamlama özelliği sayesinde hızlı ve hatasız kod yazabilirsiniz. Sekme mantığı ile birden fazla sayfa ile çalışabilirsiniz. Makro menüsü sayesinde veri tabanı bağlayabilirsiniz. Ayrıca eklentiler ile zenginleştirebilirsiniz.Tamam ücretsiz ve açık kaynak kodludur.

web editörü
2. Sublime 3 Text Editor

Programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Varsayılan olarak siyah arkaplan ile geliyor. İsterseniz değiştirebilirsiniz. Yine sekme mantığı ile karşılaşıyoruz. Bu sayede bu editörde de birden fazla sayfa ile çalışmanız mümkün olmaktadır. Sublime Text; Windows, Linux, ve Mac platformlarının tümünde çalışabiliyor. Eklentilerle çalışma ortamınızı şekillendirebilirsiniz. Kodları yazarken size yardımcı olup hatırlamanızı sağlıyor. Yani kelime tamamlama özelliği var. Türkçe dil desteği biraz sıkıntılı gözüküyor. Hem ücretsiz hem de açık kaynak kodludur.

programlama

3. OpenBEXI

Üçüncüsünü farklı bir editör tercih etmek istedik. Günümüzde sürükle-bırak mantığı her platformda karşımıza çıkıyor. OpenBEXI sürükle-bırak mantığı ile sayfa oluşturabiliyorsunuz. Görsel düzenlemeye izin vermesi diğer editörlerden ayıran özelliğidir. Açık kaynak kodludur. 

kodlama

Siz hangi editör programını kullanıyorsunuz ?
Beğendiğiniz yönleri neler ?
Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşarak, başkalarının da yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Görüntülenme Sayısı: 1402

En İyi 3 Ücretsiz Web Editörü” için 2 yorum

 • 26 Mayıs 2017 tarihinde, saat 02:04
  Permalink

  NotePad ++ şaşmıyorum en çok kullandığımdır. Diğerleri karmaşık geliyor 🙂

  Yanıtla
  • 27 Mayıs 2017 tarihinde, saat 00:17
   Permalink

   Popülerliğini kaybetmeyen uygulamalardan biri NotePad++ 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Oyun Tavsiye: Air Slalom

Oyunlara çok vakit ayıramam ama oyunsuz da kalamam diyenler burada...

Kapat