Filminiz için doğru alt yazıyı bulun!

Filmleri orijinal dilde izlemeyi sevenler altyazı ararken epey zaman kaybedebiliyor. Bir de bulduğunuz alt yazı film ya da dizi için doğru değilse durum daha da can sıkıcı hale gelebilir.

Hollandalı geliştirici Giel Cobben tarafından hazırlanan Caption, film veya televizyon şovu için doğru altyazıları bulmanıza ve indirmenize izin veren bir masaüstü uygulamasıdır. Altyazı hakkında özellikle kullanışlı olan şey altyazıları otomatik olarak yeniden adlandırarak filmin başlığına uyacak şekilde ayarlamasıdır.

Dosyanızı Caption'a bırakarak altyazı bulmanıza ve indirmenize olanak tanıyan düzgün bir 'sürükle ve bırak' özelliği ile birlikte geliyor. Caption'un doğru altyazıları belirlediğinde yapmanız gereken tek şey, videoyu oynatmak için dosyayı çift tıklamanızdır.

Caption şu an sadece macOS için mevcut olsa da, Cobben, çapraz platform çözümü üzerinde çalışmakta olduğunu ve uygulamanın diğer işletim sistemlerine de ineceğini söylüyor.

Görüntülenme Sayısı: 176

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Akıllı Şehirler: Şehrini seç, Yarına hazırla

Vodafone,  Deloitte Türkiye ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın desteğiyle www.sehirsizin.com adresinden Türkiye’nin akıllı şehirler platformunu...

Kapat