Dr. Scratch ile Projelerinizi analiz edin!

Dr. Scratch hazırlamış olduğunuz projelerinizi çeşitli hesaplama alanlarında değerlendirerek sonuçları size gösteriyor. Scratch programını kullanarak hazırlamış olduğunuz uygulamaları analiz etmek ya da öğrencilerin hazırladıkları projeleri değerlendirmek için kullanılabilir bir platform olduğunu söyleyebiliriz. 

Hem başlangıç ​​hem de uzman programcılara son derece kullanımı kolay olan bu platform programlama becerilerinizi geliştirmeyi amaçlıyor. 

Scratch projesini Dr Scratch ile analiz etmek için iki seçenek bulunuyor.

1. scratch.mit.edu adresindeki proje linkinizi kopyalayarak analiz gerçekleştirebilirsiniz.

2. Bir sb2 dosyasını karşıya yükleyerek Dr. Scratch ile analiz edebilir, Hesaplamalı Düşünme Skorunuzu kolayca kontrol edebilirsiniz.

Dr. Scratch'i neden kullanmalıyım?

1. Öğrenciler programlama becerilerini eğlenceli bir şekilde nasıl geliştirebileceklerini kolayca öğrenebilirler.

2. Hesaplamalı Düşünme ile ilgili birçok açıdan geri bildirim alabilirsiniz. 

Dr. Scratch hangi yeni özellikler üzerine çalışıyor?

1. Çok dilli web sitesi: Dr. Scratch her küçük ayrıntıyı veya ipucunu anlamak için kendi dilinize geribildirim almanızı sağlama konusunda çalışmalar yapıyor. Bu nedenle, Dr.Scratch mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırabilmek için tercüme edilecek. Şu anda Türkçe dil desteyi bulunmamakla birlikte en kısa sürede gelmesini umuyoruz.

2. Eklentiler: Chrome ve Firefox için Dr. Scratch eklentileri ile öğrenciler Scratch web sitesinde program yaparken projelerini analiz edebilecek.

3. Öğretmen hesapları: Öğretmenler ilerlemelerini hızlı ve kolay bir şekilde takip etmek için öğrencilerini gruplayabilir ve takip edebilir.

4. Bulut platformu: Daha iyi bir performans sağlamak amacıyla Dr.Scratch sunucularını Bulut'a geçirme sürecinde olduklarını söyleyebiliriz.

5. Sosyal Ağ: Kullanıcıların fikir alışverişinde bulunmaları ve birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla yeni bir sosyal ağ Dr. Scratch'in çalışmaları arasında.

6.Gamification(Oyunlaştırma): Dr. Scratch, bu platformunu oyunlaştırmak için fikirleri değerlendirerek öğrencilerin merakını arttırmak istiyor.

 

Görüntülenme Sayısı: 539

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Google Ücretsiz Eğitim : Dijital Atölye

Google Türkiye, her yaştan kişinin kullanabileceği bir dijital eğitim platformu...

Kapat