Microsoft Açık Akademi ile Programlama Öğrenin

Açık Akademi Nedir?

Açık Akademi her yaştan ve her öğrenim türünden öğrencinin ücretsiz olarak programlama dersleri alabileceği ücretsiz bir platformdur. Microsoft' un ücretsiz online uygulama okulu diyebiliriz.

Sürekli yeni eğitimler eklenerek güncel kalmayı başarabiliyor. Son zamanlarda popüler olaran Nesnelerin İnterneti derslerini dahi bulabilirsiniz. Alanında uzman kişilerden bilgiler alabilmek ve deneyimlerinden faydalanabilmekte eğitimleri diğer bir güzel yanı diyebiliriz.

açık akademi

İstediğiniz zaman istediğiniz mekanda eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Şehir merkezine çok uzak bir köyde yaşayan birinin eğitim alması normal şartlarda oldukça zordur. Bu yönü ile de eğitimde fırsat eşitliğine yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Açık Akademi platformunu 5 adımda inceleyelim.

1. Temel programlama dersleri ile en baştan öğrenmeye başlayabilir ya da var olan bilgilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Web programlama sayesinde kendi sitenizi kendiniz kurabilirsiniz. Telefon için bir uygulama da ben geliştireyim diyorsanız mobil programlama derslerine göz atabilirsiniz. Masaüstü programlama adına birçok dersi bu platform aracılığıyla öğrenebilirsiniz.  

microsoft

2. Eğitimler temel seviyeden üst seviyelere doğru aşamalandırılmıştır. İzlediğiniz her dersten  sonra bir puan edilir. Elde edilen puanlar diğer kullanıcılar arasında kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz. Soru sormanın puan getirmesi de bir harika. Bu sayede rozetler kazanıp, soru-cevap puanlarınızı yükseltebilirsiniz.

kodlama3. Eğitimlerin sonunda bazı sınavlar da bulunmaktadır. Bu sınavları tamamladığınızda katılım sertifikası alabilirsiniz. Katılım belgesi, Bilgisayar Programcılığına Giriş, Temel Programlama, Temel Veri Tabanı gibi temel derslerin içindeki sınavlardan en az 60 puan almanız gerekir. Katılım sertifikası alan kullanıcılar Açık Akademi 'nin sunduğu fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.

sertifika4. Microsoft'un çocukların programlama öğrenmesini önemsediğini biliyoruz. Kodu uygulamasının da derslerinin mevcut olduğunu belirtmek istedik. Kısaca görsel bir programlama dilidir. Çocuklar ve yetişkinler hiç programlama bilmese bile kullanabilir. Daha detaylı bilgi için Kodu ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

kodu

5. Microsoft Açık Akademi kariyer kısmını da oldukça önemsiyor. Gerek iş ortaklarıyla gerekse Microsoft bünyesinde iş olanakları sunuyor. Edindiğiniz puanlarla ilk 10' a girmek firmaların ve Microsoft' un dikkatini çekebilir. Platformda belli aralıklarla yarışmalar düzenleniyor. Genelde yarışmalar uygulama geliştirmek ile ilgili oluyor. Bu yarışmaları platformda ki duyurular kısmından takip edebilirsiniz. Şu anda olduğu gibi siteye girince bilgilendirme yazısıyla karşılaşabilirsiniz.

programlama

Kaynak: www.acikakademi.com

Görüntülenme Sayısı: 2838

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Scratch ile Flappy Bird Oyunu

Scratch programını kullanarak hazırlamış olduğumuz Flappy Bird oyunu Bilişim Teknolojileri ve...

Kapat