Kodlama Etkinliği : Compute It

Kodlama öğrenirken bazı kavramların anlaşılması biraz zaman alabiliyor. Bu sebeple konunun daha kolay anlışılması ve kalıcı öğrenmelerin sağlanması için eğlenceli etkinlikler kurtarıcı olabilir. Bunun için size bir önerimiz var. Compute It sitesi klavyenin yön tuşlarını kullanarak hem dikkat ölçüyor hem de bazı kavramların kolaylıkla kavranmasına olanak sağlıyor. 

Çoğu kodlama etkinlikleri bir karakter belirler ve onu hareket ettirmek için kod blokları eklememizi ister. Fakat Toxicode etkinliği bizlere farklı bir deneyim sunuyor.

  • Toxicode web adresini ziyaret ederek üyelik gerektirmeden etkinliğe başlayabilirsiniz. İlk ekranda size ipucu vererek yardımcı olmaktadır.

  • Toplamda 52 tane bölümden oluşmaktadır.

  • Basitten zora doğru ilerleyen bu seviyeler içerisinde döngü kavramının öğretimini kolaylaştıracak etkinlikler yer almaktadır. 
  • Eğer komutuna toxicode etkinlikleri içerisinde yer verilmiştir. Sıkılmadan bir sürü örnek ile öğrencilerin kavramı daha iyi anlaması sağlanabilir. Eğer – Değilse gibi şartlı ifadeler de ilerleyen basamaklarda karşımıza çıkmaktadır. 

Toplamda 52 aşamadan oluşan Toxicode etkinliklerinde ilerleyen aşamalar Dans Et- Zıpla gibi komutlara dönüşmektedir. Bu da öğrencilerimizin daha eğlenceli bir ders geçirmesini ve bazı kodlama kavramlarını daha kolay anlayabilmesini sağlayacaktır. 

 

Görüntülenme Sayısı: 5225

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ders 3: Arduino Sensörler ve Modüller

Çevremizdeki sıcaklık, basınç, uzaklık, ışık gibi fiziksel ortam değişikliklerini algılayan...

Kapat